Якість надання послуг медицини часто залежить від працездатності обладнання і техніки, яке призначене для обстеження і лікування пацієнтів. Більш раціональним рішенням, в разі зламу дорогої медтехніки, однозначно буде її ремонт медичного обладнання. Його вартість обійдеться набагато дешевше, ніж покупка нової раціональної заміни. Правильне, своєчасне усунення проблеми та подальше супутнє обслуговування, служать гарантією тривалої експлуатації апаратури. Від того, наскільки професійно буде виконаний ремонт медичної техніки, залежить ефективність лікування, рівень здоров’я пацієнтів в цілому.
Поширені поломки медтехніки
Ремонт медичного обладнання проводиться не тільки при повному виході техніки з ладу, але і при найменших порушеннях її функціонування. Це обумовлено тим, що медичні прилади, що використовуються для діагностики та лікування, повинні працювати максимально точно і якісно. В іншому випадків результат досліджень або проведених лікувальних маніпуляцій може негативно позначитися на здоров’ї пацієнтів.
Обслуговування медтехніки виконують:
- при виході з ладу елементів живлення
- при порушеннях в роботі панелі керування
- при загорянні або миганні аварійних кнопок
- при появі сторонніх звуків під час включення техніки
Ремонт медичного обладнання
Існує кілька типів ремонтних робіт, що проводяться при зламі медичної техніки:
- Періодичне технічне обслуговування – профілактичний огляд і ремонт приладу в термін, зазначений в інструкції, що додається по експлуатації
- Неперіодичне (поточний) технічне обслуговування – огляд і ремонт техніки, які виконуються при підозрах про розвиток неполадок
Ремонт мед обладнання при виникненні несправностей підрозділяється на:
- поточний
- середній
- капітальний
Поточні ремонтні роботи (непланові) виконуються при розвитку незначних зломів. Середній та капітальний ремонт є різновидами планового обслуговування. При середньому ремонті проводиться заміна елементів або цілих вузлів пристрою, а також післяремонтне тестування. Капітальний ремонт передбачає заміну деталей в техніці, термін експлуатації якої підійшов до кінця. Крім цього, при капітальному ремонті відновлюють корпус обладнання і складають нову експлуатаційно-технічну документацію.
Як проходить ремонт?
Ремонт медичного обладнання проводиться поетапно:
- Діагностика технічного стану приладу
- Інструментальний контроль проведених діагностичних процедур
- Визначення типу і тяжкості виниклої несправності
- Складання плану ремонтних робіт
- Безпосереднє усунення наявних несправностей
- Остаточний контроль технічного стану приладу
- Складання документації про проведений ремонт
Контроль діагностики та завершальне тестування техніки є одними з найважливіших етапів обслуговування. Від показників, отриманих при даних дослідженнях, залежить можливість подальшої експлуатації медтехніки та якість її роботи. Важливо також зазначити, що при ремонті медобладнання виключена заміна зношених деталей б/у запчастинами. Для перевстановлення зламаних елементів використовують тільки нові компоненти від оригінальних виробників. Тільки такі запчастини можуть гарантувати справну роботу медтехніки.
Які ціни на ремонт медичного обладнання?
Для того, щоб визначити точну вартість ремонтних робіт, враховують такі чинники:
- тип обладнання і складність його пристрою
- тяжкість і кількість наявних несправностей
- необхідність в заміні певних видів запчастин
- терміновість ремонту
Ціна обслуговування також залежить від того, в якій майстерні або сервісному центрі буде проводитися ремонт медобладнання.