Останнім часом в сучасній електроніці спостерігається тенденція до все більшого ущільнення монтажу, що своєю чергою, призвело до появи корпусів типу BGA. Розміщення виходів під корпусом мікросхеми дозволило розмістити багато виходів у невеликому обсязі. У багатьох сучасних електронних пристроях застосовуються мікросхеми в таких корпусах. Однак наявність цих мікросхем дещо ускладнює ремонт електронної апаратури – пайка вимагає більшої акуратності та знань технології.
Що являє собою технологія bga пайки?
BGA сталася від англійських слів ball grid array, що означає масив кульок. Під масивом кульок розуміються всі висновки (контакти) мікросхеми, реалізовані у вигляді кульок з припою, нанесені на контактні площадки зі зворотного боку мікросхеми. Сьогодні основною технологією виробництва корпусів за кордоном є технологія BGA, що пов’язано з великою кількістю висновків мікросхеми. Розрізняють чотири основні типи корпусів BGA: пластикові, керамічні стрічкові та металеві.
Виконання процесу пайки
Безпосередньо технологія bga пайки являє собою тривалий процес, який складається з декількох пунктів. Зараз ми розберемо ці пункти які виконує майстер, щоб зремонтувати пристрій.
Крок перший
Майстер проводить загальний огляд плати та визначає спосіб ремонту, його необхідність, розхідні матеріали та інше, за важливістю.
Крок другий
Після того як майстер визначив ремонт із застосуванням bga пайки він приступає до роботи.
Майстер застосовує або спеціальний фен або установку для прогріву плати. Температуру повітря фена становить 320-350 ° C в залежності від розміру чіпа, швидкість повітря – мінімальна. Повітря направляється не по центру, а по краях, як би по периметру. Інакше є ймовірність перегріти кристал. Особливо чутлива до перегріву пам’ять. Після чого підтягується мікросхема за край і піднімається над платою.
Третій крок
Опісля відпайки старого припою з кульками за допомогою розігріву плати, вона повністю очищується і далі наноситься новий шар припою та нові кульки кількість яких залежить від розміру плати. Пізніше знов все очищується тонкою кісточкою і встановлюється на місце.
Четвертий крок
Це можна вважати завершенням. Оскільки майстер припаює плату на місце та прибирає навколо після ремонту.
Важ
Не пробуйте займатися саморемонтом оскільки ви можете тільки погіршити ситуацію. Задля вашої безпеки та безпеки вашого приладу краще зверніться в майстерню де спеціалісти зможуть вам полагодити будь-яку техніку.