Ноутбук, є портативним пристроєм і повністю може замінити персональний комп’ютер. Але з часом використання ноутбук, як і будь-яке інше електронний пристрій, може вийти з ладу. При цьому є можливість втрати всіх даних, які так необхідні для роботи та ведення бізнесу. Коли виникли подібні проблеми та є можливість втрати даних або пристрій перестало правильно функціонувати, необхідно провести ремонт ноутбуків в спеціалізованому сервісному центрі.

Ремонт ноутбуків іф: програмні несправності

ремонт ноутбуків іф програмні несправності

Симптоми програмних збоїв – «загальмованість» системи, поява різних повідомлень про помилки, віруси. Система і програми можуть не завантажуватись зовсім, перезавантажуватися, зависати та т.д. Загалом, серед програмних типові несправності ноутбуків – засміченість і завірусованість системи. І практично завжди причиною програмних збоїв є сам користувач. Відвідування сайтів сумнівного змісту, запуск підозрілих файлів і програм, робота в інтернеті без антивірусу і відсутність навіть мінімальних профілактичних робіт з Windows – цього достатньо, щоб через короткий термін ноутбук прийшов в неробочий стан.

Усунення програмних несправностей полягає в лікуванні та видаленні вірусів, відновлення працездатності операційної системи або повної її перевстановлення зі збереженням даних.
Щоб програмні несправності ноутбука турбували вас не частіше ніж один раз на рік, стежте за оновленням антивірусних баз, періодично перевіряйте систему на віруси, оновлюйте операційну систему і встановлені програми, з острахом ставитеся до сумнівних сайтів і файлів. Також треба самостійно або в сервіс-центрі проводити профілактику – чистку від сміття системи й реєстру, дефрагментацію файлової системи та реєстру, установку критичних оновлень і нових версій драйверів.

Ремонт ноутбуків іф: апаратні несправності

«Залізні» поломки можна розділити на 2 типу – механічні та електронні; по частоті появи приблизно 60 на 40%. Механічні несправності ноутбука – це фізичні ушкодження, прямо або побічно нанесені користувачем, а саме: пролиття рідин (чаю, кави, води, газованої води, алкогольних напоїв і т.д.), падіння ноутбука з висоти, удари по ноутбуку, пошкодження матриці або клавіатури сторонніми предметами, поломка роз’єму живлення і розриви дроти зовнішнього блоку живлення.

Крім пролиття рідини, яка може вбити в ноутбуці все, що завгодно, найчастіше в ноутбуках страждають екран і клавіатура. Екран, або матрицю, б’ють при невдалому повороті кришки або при закритті кришки, коли на клавіатурі є сторонні предмети (олівці, ручки, ключі або мишка). А ось бичем клавіатури є маленькі діти, тварини, або самі користувачі, які намагаються почистити клавіатуру в домашніх умовах.

ремонт ноутбуків іф апаратні несправності

Серед електронних можна виділити наступні характерні несправності ноутбука:

  • пристрій  не читає диски
  • вихід з ладу південного моста, північного моста або відеочипа
  • поломки жорсткого диска або оперативної пам’яті
  • несправності екрана ноутбука
  • пошкодження внутрішнього або зовнішнього блоків живлення

Несправності приводу ноутбука іноді виходить усунути чищенням, але частіше за все усуваються заміною всього приводу. Під заміну також йдуть жорсткий диск і оперативна пам’ять.

Симптоми вигоряння південного моста – не працюють USB, тачпад або клавіатура, ноутбук може включатися, але не вантажитися. При поломки відеокарти ноутбук включається, але на екрані нема зображення, або спотворений; буває, що екран б’ється на кілька частин. При таких симптомах потрібно ремонт ноутбуків третьої категорії складності – з пайків BGA-компонентів. Основні причини несправності ноутбука – неакуратне підключення USB, перегрів ноутбука через забиту пилом системи охолодження, перевантаження ноутбука відеододатками та іграми, заводський брак.

Характерні несправності екрана ноутбука – спотворення квітів, зображення з червоним відтінком, повна відсутність підсвічування, мерехтіння екрану. Якщо екран зовсім темний, хоча щось видно під кутом, то це типові несправності інвертора ноутбука або лампи підсвічування. Якщо мерехтить – то точно інвертор. Червоне зображення видає лампу підсвічування. Спотворення, смуги або перешкоди – винен шлейф матриці або дешифратор. Причина несправності – природне старіння, неякісне харчування, перетирання шлейфа. Найчастіша з поломок – вихід з ладу лампи підсвічування.

Несправності блоків живлення призводять до того, що ноутбук зовсім вмикається або не заряджає батарею. Внутрішній блок живлення виходить з ладу через вигоряння елементів обв’язки ланцюга харчування або контролера харчування. Проблеми в короткому замиканні, в неякісному харчуванні, в відсутності заземлення і т.д. Якщо ноутбук не працює або не заряджається від мережі, значить варто шукати причину в несправності зовнішнього блоку живлення ноутбука. Часто в зарядному просто розходяться вуса контактів – варто їх подужати, і ноутбук знову в строю.

Висновки

Вище ми описали найчастіші несправності ноутбуків та з’ясували, що основною причиною їх появи є сам користувач. Щоб уникнути неприємностей ми хотіли б дати кілька рекомендацій по роботі з ноутбуком:

  • Не ставте поруч з ноутбуком чашку з чаєм або кавою. Її так легко випадково перекинути на ноутбук.
  • Не залишайте ноутбук в місцях, доступних дітям або домашнім тваринам, тому що перше їхнє знайомство з ноутбуків може стати останнім для ноутбука.
  • Намагайтеся акуратніше підключати до ноутбука зовнішні пристрої, щоб не пошкодити порти або материнську плату.
  • Не ставте ноутбук на підлогу поруч з ліжком. Смішно, але хтось рано чи пізно настає на свого електронного друга. На жаль, не без наслідків.
  • Носіть ноутбук в сервіс-центр для чищення від пилу і бруду не рідше одного разу на рік. Перегрів – частий випадок появи серйозних несправностей ноутбука.

Замовте консультацію по телефону

Дзвоніть: 0673436424