Неможливо уявити житло сучасної людини без комп’ютера. Практично будь-яка діяльність передбачає активне використання цього гаджета. Перегляд фільмів, фото і відео, онлайн ігри, створення презентацій, пошук необхідної інформації здійснюються з його допомогою, а якість – безпосередньо залежить від його працездатності. Ви могли помічати не стабільну роботу вашого ПК під час виконання ним завдань. На виручку до вас прийде правильна чистка та догляд за комп’ютером в домашніх умовах.

Чому чистка та догляд за комп’ютером це так важливо?

У системному блоці знаходяться велика кількість відкритих елементів. Оскільки корпус системника негерметичний, в нього потрапляє пил, пух, шерсть тварин і інший побутове сміття. Це негативно позначається на роботі комп’ютера і призводить до того, що в процесі функціонування вентилятор шумно працює і погано охолоджує, процесор перегрівається, термопаста пересихає, зменшується термін служби обладнання в цілому.

Чистка та догляд за комп`ютером в домашніх умовах у івано-франківську

На початковому етапі, коли пилу всередині корпусу не так багато, відчувається лише невеликий дискомфорт в роботі гаджета. Але, якщо проблему не усунути, з ладу може вийти будь-яка запчастина. Щоб час від часу не витрачатися на дороге устаткування періодично віддавайте ваш персональний комп’ютер в сертифікований сервісний центр для професійного чищення або навчіться розбирати та чистити його самостійно.

Види чистки та коли їх проводити

Чистка та догляд за комп’ютером це дія яку ви маєте робити майже щодня, але не всі способи доступні вам вдома. Тому ми виділили 2 основних, за допомогою яких ви зможете тримати ваш гаджет у порядку та не боятися його поломки через пил та сміття яке туди потрапляє.

Поверхнева чистка

Це проста чистка комп’ютера, яку ми б радили вам проводити раз на 2 тижні. Вона містить зовнішнє очищення корпусу та чистку в середині не знімаючи основних деталей за допомогою пилососа чи фена або балоном зі зжатим  повітрям. Для цього ви знімаєте зовнішню стінку корпусу комп’ютера та забираєте основний шар пилюки завдяки пилососу або просто здуваєте її за допомогою фену чи балону зі зжатим повітрям, а під кінець проходите сухою тряпкою, щоб забрати пилюку яку не змогли здути чи втягнути.

Чистка комп'ютера за допомогою пилососа

Повна чистка

Ця чистка проводиться довше ніж поверхнева, але як плюс можна виділити те що вона повністю розвантажить ваш комп’ютер та я впевнений що ви отримаєте не менше задоволення від процесу. Для цієї процедури вам знадобиться вже не тільки пилосос, фен чи балон зі зжатим повітрям, а ще й тоненька малярська кісточка, термопаста та викрутки. Для початку робимо дії описані вище у “Поверхневій чистці”, а надалі ми знімаємо комплектуючі та прочищаємо місця їх розміщення та всі канали. Далі потрібно зняти охолодження з під процесора і повністю витерти стару термопасту, також потрібно від’єднати вентилятор від радіатора та почистити обидва компоненти кісточкою. Коли ви будете ставити процесор назад не забудьте нанести термопасту(перегляньте відео, щоб дізнатися як правильно наносити пасту). Надалі збираємо всі комплектуючі та підключаємо комп’ютер до живлення. Повну чистку потрібно проводити раз на пів року мінімум.

Важливо: не використовуйте вологі серветки та вологі ганчірки для чищення внутрішніх поверхонь процесора і плат. Такими діями ви можете вивести їх з ладу. Замість цього для видалення пилу і засохлої термопасти використовуйте паперові рушники, змочені спиртом. Від того, наскільки якісно ви почистите систему охолодження процесора, буде залежати робоча температура CPU. Саме вона впливає на працездатність і швидкодію комп’ютера.

Повна очищення ПК у домашніх умовах

Важливе доповнення

Для повної чистки краще звернутися до нашого сервісу, щоб вразі чистки своїми руками ви не пошкодили компоненти. Ви можете проводити чистку власноруч, але чистка у сервісі буде гарантувати правильність виконання та швидкість.

Чистка та догляд за комп’ютером

Щоб Ваш комп’ютер прослужив Вам довго і якісніше необхідно постійно за ним стежити та доглядати. Варто пам’ятати, що ПК – це те ж саме механічний пристрій, як автомобіль, адже якщо у Вас є машина Ви ж її обслуговуєте (миєте, ремонтуєте, проходите технічне обслуговування), тільки за таких умов машина буде їздити добре і не підведе в самий не відповідний момент.

Догляд за клавіатурою

Клавіатура постійно знаходиться в контакті з людиною. Пил, частки продуктів, скріпки й інші дрібні деталі можуть застрягти під клавішами клавіатури, що нерідко буває в офісах. Відбитки пальців і пил теж роблять свою справу. Згодом клавіатура може сильно забруднитися. Важливо цього не допускати та регулярно проводити профілактичне очищення.

чистка та догляд за комп'ютером та клавіатурою

Як правильно очистити клавіатуру:

  1. Від’єднайте клавіатуру від USB або PS / 2 порту. Якщо клавіатура підключена до порту PS / 2, вам необхідно вимкнути комп’ютер перед її відключенням.
  2. Переверніть клавіатуру догори дном і обережно струсіть її, щоб видалити бруд і пил.
  3. Можна використовувати пилосос для очищення від сміття і пилу між клавішами. Або спеціальних «Лизунів», які відмінно справляються з очищенням клавіатури.
  4. Змочіть м’яку, чисту тканину спиртом і акуратно протріть клавіші та поверхню клавіатури. А ще можна використовувати спиртові серветки для цих цілей. Тільки не використовуйте рідини для зняття лаку і розчинники, вони можуть пошкодити символи на клавіатурі.
  5. Підключіть клавіатуру до комп’ютера, коли очищення буде закінчена. Підключення до PS / 2 порту, допустимо при вимкненому комп’ютері.

Догляд за мишкою

Існує два основних типи миші: оптичний і механічний. Механічні сьогодні можна зустріти вкрай рідко, а ось оптичні інша справа.

Оптичні миші не вимагають ніякої внутрішньої чистки, оскільки вони не містять будь-яких деталей, що обертаються, проте, на її підставі згодом можуть утворитися «грязьові скупчення», які утворюються від пилу на столі. Це може привести до незручності управління курсором.

Механічні миші особливо чутливі до пилу, яка може накопичуватися всередині миші, що ускладнює переміщення курсора і викликає його безладне зміщення. Чистка допомагає усунути ці дефекти.

Чистка та догляд за комп`ютером в домашніх умовах у івано-франківську

Як правильно очистити мишку:

  1. Відключіть миша від USB або PS / 2 порту. Якщо миша підключена до порту PS / 2, попередньо необхідно вимкнути комп’ютер перед відключенням мишки.
  2. Змочіть чисту тканину спиртом, і акуратно очистіть корпус миші від бруду, пилу і жирних відбитків. Можна використовувати ватяні палички для видалення забруднень між кнопками та сполучними швами на корпусі мишки.
  3. Якщо у вас механічна миша, відкрийте кільце з нижньої сторони (повернувши проти годинникової стрілки) і витягніть кульку. Потім очистіть його і два внутрішніх відстежують ролика. Для цих цілей добре підходять ватяні палички, змочені в спирті.
  4. Дочекайтеся повного висихання перед складанням і підключенням миші. При підключенні до PS / 2 порту, виконуйте тільки при вимкненому комп’ютері.

Порада: якщо ви швидко хочете очистити нижню поверхню мишки від нальоту пилу, без відключення від комп’ютера, помістіть миша на аркуш паперу і проведіть кілька разів в різні боки. Велика частина забруднення залишиться на папері.

Догляд за монітором

Відбитки пальців і пил можуть зробити екран комп’ютера неприємним для читання, що впливає на стомлення ваших очей. Однак, його завжди можна очистити, коли це необхідно і не допускати його забруднення в майбутньому.

Існує багато засобів для наборів, які призначені для різних типів покриття екрану. Це потрібно враховувати при виборі спеціального набору. Неправильний вибір може привести пошкодження покриття антивідблиску монітора. Наприклад, набори, призначені для скляних екранів, не підходять для екранів покритих антибліком. Найбезпечніший спосіб – це просто використовувати м’яку чисту тканину, змочену водою.

чистка та догляд за комп'ютером та монітором

Як правильно очистити монітор:

  1. Вимкніть комп’ютер.
  2. Вимкніть монітор від електромережі. Якщо ви використовуєте ноутбук, вимкніть ноутбук.
  3. Візьміть м’яку, чисту тканину змочіть водою і добре відіжміть, протріть екран дочиста.
  4. Чистою, сухою тканиною або м’яким паперовим рушником протріть екран для усунення розлучень.

Якщо ви плануєте використовувати очисні набори, Не розпилюйте рідину безпосередньо на екран монітора. Рідина може протекти всередину і привести до зламу. Розпилюйте засіб на чисту тканину або серветку.

Увага: не використовуйте засоби для очищення скла! Багато екрани мають покриття антивідблиску, яке може бути пошкоджено цими мийними засобами.

Замовте консультацію по телефону

Дзвоніть: 0673436424