Відеокарта в ноутбуці – це складний пристрій, і як в будь-якому складному пристрої, вихід з ладу різних її вузлів проявляється по-різному. Як діагностувати подібну несправність?

Що робити у випадку поломки відеокарти ноутбука?

Ноутбуки і їх комлектуючі не захищені від негативних дій навколишнього середовища. Неправильна, не акуратна експлуатація, механічні пошкодження, програмні збої – все це несе за собою негативні наслідки для вашого електронного друга. В результаті може знадобитися ремонт ноутбука, а частіше це ремонт його відеокарти.

Ремонт відеокарти ноутбука: діагностика

Щоб зрозуміти чому не працює відеокарта на ноутбуці, потрібна діагностика. Для визначення несправності ноутбука можна використовувати плату діагностики. Але вона лише показує в якому напрямку слід шукати.

діагностика ремонту відеокарти ноутбука

В якості другого способу частіше використовують нагрівання мікросхеми. Якщо ноутбук став завантажуватися після прогріву, то це означає, що несправність знайдена. Але деякі “несвідомі елементи” видають діагностику за лагодження відеокарти. Щоб брати за таку процедуру гроші, як за заміну. Найважливіше, що працюють такі пристрої зазвичай не більше місяця. За цей час кристал знову відходить від підкладки і перестає працювати.

Завдання пошуку спрощується, якщо ноутбук працює. Але спостерігаються спотворення картинки. Наприклад, артефакти, злітаність драйвера (робота тільки в VGA режимі), вилітання з 3Dmark. Такі ознаки вказують на поломку відеокарти.

Якщо вийшла з ладу пам’ять відеокарти, то така несправність не усунено недорогим способом. По-перше, немає діагностичної програми для пошуку несправної мікросхеми. По-друге, перепоювати методом послідовного перебору непродуктивно.

Ремонт відеокарти ноутбука: коли доцільно

доцільність ремонту відеокарти ноутбука
  • ноутбук включається, але материнська плата не стартує, немає ніякого зображення на екрані, не блимає індикатор завантаження з жорсткого диска, завантаження операційної системи не проводиться, на зовнішньому моніторі зображення немає
  • включається, завантаження з жорсткого диска йде (судячи з індикатора), але екран темний, зображення немає, на зовнішньому моніторі зображення є (потрібно відкинути несправність матриці та шлейфу)
  • ноутбук включається, йде завантаження, екран чорний, на зовнішньому моніторі сигналу немає
  • ноутбук включається, завантажується, але вже до завантаження з’являються спотворення при виведенні на екран – зайві символи, абракадабра і т.д.
  • білий екран, вертикальні смуги, артефакти зображення, змазані неправильні кольори
  • підвищена температура відеочипа
  • при завантаженні видається специфічний сигнал несправності відеокарти
  • Windows завантажується в режимі VGA 640 * 480, драйвер відеокарти не встановлюється або не працює належним чином
  • Windows завантажується нормально, але в 3D іграх дає збої, відбувається мимовільний вихід, зависання, або 3D гри взагалі не запускаються

Як проходить ремонт відеокарти ноутбука?

Після того, як діагностували несправність, потрібно переходити до самого ремонту відеокарти ноутбука.

Відеокарта ноутбука складається з відеочипа, пам’яті та обв’язки з пасивних елементів. У переважній більшості горить відеочіп, тому саме заміною відеочипа ми та вирішуємо більшість проблем з відеокартою ноутбука.

Відеопам’ять виходить з ладу рідше, оскільки не виділяє стільки тепла і не перегрівається так, як відеокарта при засміченні системи охолодження. Однак діагностувати вихід з ладу конкретного чіпа відеопам’яті практично неможливо. Навіть якщо ви вирахували несправність пам’яті за допомогою спеціальної програми, вона не покаже вам чіп, в якому ця несправність з’явилася. Щоб програма могла визначати несправний чіп, в ній повинна бути база даних всіх материнських плат. Тому що розводка пам’яті на платах виконується без уніфікації. Тому, якщо несправна відеопам’ять, навряд чи хто зможе виконати ремонт цієї відеокарти.

Замовте консультацію по телефону

Дзвоніть: 0673436424