Більшість власників ноутбуків знає, що одним з найслабших місць цього пристрою є зарядка або блок живлення – саме вони найчастіше підводять своїх господарів і виходять з ладу в най невідповідний момент.

Часті причини ламання зарядки

Перше: Висока мобільність

Ми живемо в час великих швидкостей, і прихильники старих добрих ноутбуків ніяк не хочуть переходити на легкі сучасні планшети, справедливо вважаючи, що ноутбук набагато зручніше. Майже комп’ютер, тільки компактніше. Тому і носять його за собою завжди та скрізь. І заряджають свої пристрої де завгодно. Кабель постійно складають, розгортають, штекер вставляють в роз’єм, вилку пхають в розетку і, часто дуже недбало, виймають звідти. Звичайно, при таких навантаженнях кабель швидко пошкоджується в місцях згину, а вилка і роз’єм – розхитуються.

Друге: Перепади напруги

Старовинна слов’янська забава – перепади напруги в мережі, чекає нас протягом всієї холодної пори року, коли старі мережі не справляються з навантаженнями. А також протягом спекотного літнього періоду, коли всюди працюють кондиціонери та потужності мережі також не вистачає. В сучасних лептопах є захист від перепадів напруги, але це теж не завжди рятує.

Третє: Зацікавленість тварин та дітей

Що можуть влаштувати залишені без нагляду діти, кішки та собаки – це караул! Особливо, якщо в їх поле зору потрапить ваш ноутбук разом з зарядкою. Гарний шнур так приємно погризти кішкам, а з кабелю вийде відмінний повідець для собаки, який змайструють ваші діти. Чи буде після такої перекваліфікації пристрій працювати за призначенням – велике питання. Тому краще не залишайте без нагляду такі дорогі речі.

Як власноруч виявити зламану зарядку?

У домашніх умовах і при відсутності найменших навичок в ремонті комп’ютерної техніки можна визначити деякі зламання. При чому з високою точністю.

Для початку дістаньте з корпусу акумулятор (як правило, розташований у відсіку на дні пристрою). Підключіть ноутбук до розетки. Якщо харчування працює, значить з зарядкою все в порядку, якщо немає – шукаємо далі.

Уважно огляньте конектор зарядного пристрою, вилку і шнур. Видимі механічні деформації можуть бути причиною проблем з харчуванням. Якщо від зарядного пристрою неприємно пахне горілим пластиком, можливо, перегоріли контакти та необхідно міняти батарею.

Легко виявити зламання зарядного пристрою допоможе спеціальний електровимірювальні прилади – тестер. Якщо на екрані відсутня стабільна подача електроенергії, швидше за все, адаптер необхідно міняти.

Етапи проведення ремонту власноруч

Адаптер

Відремонтувати пристрій самостійно ви можете тільки в разі, якщо володієте достатнім для цього досвідом і спеціальними інструментами. Зокрема, може знадобитися паяльник. Заздалегідь озбройтеся їм і схемою мережевого адаптера: щоб оцінити характер ушкодження при його наявності.

Якщо зламання пов’язане з виходом з ладу перетворювача напруги адаптера, розкрийте прямокутний корпус з допомогою ножа. Зачепіть ним шов на коробці, а потім акуратно розділіть його на дві частини. Потім потрібно вийняти начинку і звірити її структуру зі схемою адаптера. Важливо звернути увагу, які елементи пошкоджені, а також на якість їх підключення один до одного. Зламані деталі потрібно прибрати та замінити на нові ідентичні за допомогою паяльника. Потім поміщаємо начинку адаптера в корпус і склеюємо коробку. Після висихання клею пробуємо зарядити ноутбук.

Зрозуміло, що така інструкція недосвідченим користувачам здасться складною. Тому, якщо ви впевнені в тому, що проблема саме в адаптері, але паяльником і технічними знаннями не володієте, доведеться витратитися на новий блок.

Ремонт пошкодженого штекера

Щоб збільшити працездатність зарядного пристрою при механічної деформації штекеру, знайдіть проблемне місце, відріжте, зачистите дроти. Потім візьміть новий штекер, розріжте провід і прикрутіть його до основного. Місце з’єднання необхідно запаяти або замотати ізоляційною стрічкою.

Щоб уникнути замикань обов’язково ізолюйте місце з’єднання проводів.

Якщо у вас є впевненість у власних навичках і інструменти, приступайте до самостійного ремонту.

Важливо!

Неякісний ремонт може не тільки вивести з ладу зарядний пристрій, а й «вбити» ноутбук. З живленням жартувати не можна, а тому раціональним рішенням буде довірити його фахівцям.

Замовте консультацію по телефону

Дзвоніть: 0673436424