РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ: ПРАВИЛА ВИБОРУ
ПРАВИЛЬНИЙ СТАНДАРТ WI-FI
Так само як і смартфони, виробники маршрутизаторів постійно впроваджують нові та більш потужні стандарти бездротового зв’язку (протоколи IEEE). Стандарти мають назви 802.11 g, 802.11 n і 802.11 ac – це не просто випадкові числа, це опис можливостей маршрутизатора.
Новітній стандарт – 802.11 ac. Такий роутер може підтримувати швидкість до гігабіта, набагато швидше, ніж попередній межі в 600 Мбіт / с. Як і попередні стандарти, “ac” назад сумісний з пристроями, виготовленими для старших стандартів. Переважна більшість роутерів і пристроїв тепер сумісні з 802.11 ac, так що це гарний час для оновлення.
ШВИДКІСТЬ МЕРЕЖІ
Не секрет, що багато виробників вказують “теоретичну” максимальну пропускну здатність на своїх коробках. Ви знайдете що-небудь від 350 МБ / с до 3500 МБ / с, але рідко побачите таку пропускну здатність в реальних умовах.
Майже всі бездротові роутери оснащені вбудованим Ethernet для провідних мережевих з’єднань, але дешевші маршрутизатори матимуть комутатори, розраховані тільки на 100 МБ / сек. І ви не пошкодуєте, що витратили пару тисяч рублів на покупку моделі з гігабітним комутатором (це 1000 МБ / с).
РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ І ЙОГО ДІАПАЗОН
Виробники вже багато років продають дводіапазонні кращі роутери для будинку, але тепер багато хто починає випускати тридіапазонний.
Дводіапазонний, як правило, означає, що маршрутизатор оснащений двома радіостанціями, одна з яких працює на частоті 2,4 ГГц, а інша – на частоті 5 ГГц. Це дозволяє налаштувати дві окремі бездротові мережі, щоб підвищити швидкість в переповненій бездротової мережі шляхом перемикання деяких пристроїв на іншу частоту.
Тридіапазонні роутери залишаються рідкістю, тому що вони мало кому потрібні. Вони можуть бути корисні в гуртожитку або в офісі, але не потрібні для звичайної квартири.
БЕЗПЕКА РОУТЕРА
Бездротові мережі так само небезпечні, як і зручні – якщо ви не вживаєте кроків для забезпечення безпеки своєї мережі, майже будь-який порушник в радіусі дії може відключити або перехопити інтернет-з’єднання, отримати доступ до будь-якого з файлів, що зберігаються на вашому комп’ютері, заразити пристрій вірусами та викликати інші проблеми.
Будьякий роутер, який ви купуєте, повинен підтримувати принаймні програму сертифікації WPA2 (друга реалізація протоколу Wi-Fi Protected Access protocol). Але кожен пристрій, яке ви додаєте у свою мережу, також має підтримувати WPA2 для цієї роботи.
Також майте на увазі, що деякі маршрутизатори розроблені з урахуванням корпоративної або розширеної сімейної безпеки. Ці пристрої оснащені багатьма додатковими функціями, включаючи можливість додавати додаткове шифрування, відстежувати пристрою, блокувати небажаних користувачів з мережі та навіть бачити, що люди переглядають.
USB – РОЗ’ЄМ
Ви знайдете USB-порти на багатьох роутерах, але важливо з’ясувати, для чого цей порт використовується. На деяких маршрутизаторах це просто засіб передачі інформації про налаштування (наприклад, мережевий ідентифікатор і пароль) від маршрутизатора до клієнта за допомогою ключа пам’яті USB.
Дорожчі роутери дозволять вам приєднати USB-накопичувач для додавання функціональності NAS (мережеве сховище). Увімкніть великий жорсткий диск USB до маршрутизатора, і кожен пристрій у вашій мережі буде мати доступ до цього ресурсу зберігання – це схоже на дешевий сервер.
Ціна або продуктивність
ЦІНА НА РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ
Ціни на роутери сильно розрізняються залежно від їх функцій, антен, портів і багато чого іншого. Дешевий роутер для дому, який забезпечує низькі показники – це не дуже вигідно. Огляди продуктів дадуть вам підказку про те, що ви можете очікувати, але настройка одного з них у власному будинку – єдиний надійний спосіб дізнатися, як маршрутизатор буде працювати в вашої унікальному середовищі. Так що при покупці роутера переконайтеся, що магазин надає комфортні умови повернення, якщо модель з якоїсь причини вас не влаштує.
РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ: НАЙКРАЩІ ПРЕДСТАВНИКИ
Asus RT-AC86U
Дводіапазонний Wi-Fi маршрутизатор ASUS RT-AC86U пропонує ряд цікавих функцій і рішень. Наприклад, для збільшення покриття території сигналу використовується три знімні MIMO-антени та одна внутрішня. А сам роутер працює на базі двоядерного ARM-процесора з частотою 1,8 ГГц. Місткість оперативної пам’яті складає 512 МБ, флешпам’ять – 256 МБ.
Крім того, користувач може вибрати один з декількох режимів мережевого з’єднання за допомогою функції Adaptive QoS. А технологія AiProtection дозволяє забезпечити захист всіх наявних підключень до роутера, які при цьому можуть не володіти власними антивірусними системами. З інших приємних дрібниць варто відзначити підтримку програми резервного копіювання Time Machine.
+ Велика швидкість і охоплення
+ Велика прошивка
– Складне вбудоване програмне забезпечення
Netgear Orbi RBK30
RBK30 є простим набором: використовується лише один здешевлений роутер AC2200 від Netgear. В результаті площа покриття складає до 200 квадратних метрів. І, мабуть, це найкращий вибір для невеликих будинків в співвідношенні ціна-якість.
Колірна індикація Orbi показує стан вашої мережі Wi-Fi та автоматично вимикається після встановлення стабільного з’єднання. А виділений службовий канал між роутером і супутником забезпечує найкращу продуктивність. Робочих каналів прийому і передачі два: 2×2 (2,4 ГГц) + 2×2 (5 ГГц). Ще один канал службовий: виділений 2×2 (5 ГГц).
+ Проста установка і настройка
+ Хороша зона покриття
– Ні порту Ethernet
TP-Link Archer C5400
TP-Link Archer C5400 – тридіапазонна модель, вона створює одну мережу на частоті 2,4 ГГц і дві на 5 ГГц. Максимальні швидкості підключення до цих мереж складають 1000 і по 2167 Мбіт / с відповідно. Всі мережеві порти (1 WAN і 4 LAN) гігабітні. Також є два роз’єми USB – 2.0 і 3.0.
В C5400 додали функцію віддаленого управління, вбудували антивірус, а також з’явилася підтримка NitroQAM, яка дозволяє домогтися високих швидкостей передачі даних при використанні сумісних адаптерів.
+ Швидкий і потужний
+ Великий радіус дії
– Ціна
TP-Link Archer C1200
Попри ціну, пристрій може похвалитися хорошою швидкістю – до 1,2 Гбіт / с при швидкості до 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 300 Мбіт / с на 2,4 ГГц, а гігабітні порти роутера допоможуть домогтися високої швидкості передачі даних. Також моделлю можна управляти зі смартфона або планшета за допомогою додатка Tether, яке доступне для мобільних пристроїв на Android і iOS.
Archer C1200 відрізняється підтримкою VPN-сервера, наявністю одного USB-порту і трьох зовнішніх антен, які дозволяють збільшити швидкість з’єднання і зробити Wi-Fi покриття більш надійним.
+ Гарна швидкість
+ Простий у використанні
– Не підходить для великих приміщень
Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3
Бюджетний представник рейтингу підійде тим, хто вибирає доступний роутер для перекладу домашньої мережі на стандарт 802.11 ac або просто на частоту 5 ГГц. До плюсів також можна віднести приємний дизайн, солідний обсяг пам’яті, управління за допомогою мобільного додатку, набір цікавих функцій (наприклад, вбудований блокувальник реклами).
+ Ціна
+ Гарна швидкість
– Відсутність української та англійської мов