РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ: ПРАВИЛА ВИБОРУ

ПРАВИЛЬНИЙ СТАНДАРТ WI-FI

Так само як і смартфони, виробники маршрутизаторів постійно впроваджують нові та більш потужні стандарти бездротового зв’язку (протоколи IEEE). Стандарти мають назви 802.11 g, 802.11 n і 802.11 ac – це не просто випадкові числа, це опис можливостей маршрутизатора.

Новітній стандарт – 802.11 ac. Такий роутер може підтримувати швидкість до гігабіта, набагато швидше, ніж попередній межі в 600 Мбіт / с. Як і попередні стандарти, “ac” назад сумісний з пристроями, виготовленими для старших стандартів. Переважна більшість роутерів і пристроїв тепер сумісні з 802.11 ac, так що це гарний час для оновлення.

ШВИДКІСТЬ МЕРЕЖІ

Не секрет, що багато виробників вказують “теоретичну” максимальну пропускну здатність на своїх коробках. Ви знайдете що-небудь від 350 МБ / с до 3500 МБ / с, але рідко побачите таку пропускну здатність в реальних умовах.

Майже всі бездротові роутери оснащені вбудованим Ethernet для провідних мережевих з’єднань, але дешевші маршрутизатори матимуть комутатори, розраховані тільки на 100 МБ / сек. І ви не пошкодуєте, що витратили пару тисяч рублів на покупку моделі з гігабітним комутатором (це 1000 МБ / с).

РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ І ЙОГО ДІАПАЗОН

Виробники вже багато років продають дводіапазонні кращі роутери для будинку, але тепер багато хто починає випускати тридіапазонний.

Дводіапазонний, як правило, означає, що маршрутизатор оснащений двома радіостанціями, одна з яких працює на частоті 2,4 ГГц, а інша – на частоті 5 ГГц. Це дозволяє налаштувати дві окремі бездротові мережі, щоб підвищити швидкість в переповненій бездротової мережі шляхом перемикання деяких пристроїв на іншу частоту.

Тридіапазонні роутери залишаються рідкістю, тому що вони мало кому потрібні. Вони можуть бути корисні в гуртожитку або в офісі, але не потрібні для звичайної квартири.

БЕЗПЕКА РОУТЕРА

Бездротові мережі так само небезпечні, як і зручні – якщо ви не вживаєте кроків для забезпечення безпеки своєї мережі, майже будь-який порушник в радіусі дії може відключити або перехопити інтернет-з’єднання, отримати доступ до будь-якого з файлів, що зберігаються на вашому комп’ютері, заразити пристрій вірусами та викликати інші проблеми.

Будьякий роутер, який ви купуєте, повинен підтримувати принаймні програму сертифікації WPA2 (друга реалізація протоколу Wi-Fi Protected Access protocol). Але кожен пристрій, яке ви додаєте у свою мережу, також має підтримувати WPA2 для цієї роботи.

Також майте на увазі, що деякі маршрутизатори розроблені з урахуванням корпоративної або розширеної сімейної безпеки. Ці пристрої оснащені багатьма додатковими функціями, включаючи можливість додавати додаткове шифрування, відстежувати пристрою, блокувати небажаних користувачів з мережі та навіть бачити, що люди переглядають.

USB – РОЗ’ЄМ

Ви знайдете USB-порти на багатьох роутерах, але важливо з’ясувати, для чого цей порт використовується. На деяких маршрутизаторах це просто засіб передачі інформації про налаштування (наприклад, мережевий ідентифікатор і пароль) від маршрутизатора до клієнта за допомогою ключа пам’яті USB.

Дорожчі роутери дозволять вам приєднати USB-накопичувач для додавання функціональності NAS (мережеве сховище). Увімкніть великий жорсткий диск USB до маршрутизатора, і кожен пристрій у вашій мережі буде мати доступ до цього ресурсу зберігання – це схоже на дешевий сервер.
Ціна або продуктивність

ЦІНА НА РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ

Ціни на роутери сильно розрізняються залежно від їх функцій, антен, портів і багато чого іншого. Дешевий роутер для дому, який забезпечує низькі показники – це не дуже вигідно. Огляди продуктів дадуть вам підказку про те, що ви можете очікувати, але настройка одного з них у власному будинку – єдиний надійний спосіб дізнатися, як маршрутизатор буде працювати в вашої унікальному середовищі. Так що при покупці роутера переконайтеся, що магазин надає комфортні умови повернення, якщо модель з якоїсь причини вас не влаштує.

РОУТЕР ДЛЯ ДОМУ: НАЙКРАЩІ ПРЕДСТАВНИКИ

Asus RT-AC86U

роутер для дому Asus RT-AC86U

Дводіапазонний Wi-Fi маршрутизатор ASUS RT-AC86U пропонує ряд цікавих функцій і рішень. Наприклад, для збільшення покриття території сигналу використовується три знімні MIMO-антени та одна внутрішня. А сам роутер працює на базі двоядерного ARM-процесора з частотою 1,8 ГГц. Місткість оперативної пам’яті складає 512 МБ, флешпам’ять – 256 МБ.

Крім того, користувач може вибрати один з декількох режимів мережевого з’єднання за допомогою функції Adaptive QoS. А технологія AiProtection дозволяє забезпечити захист всіх наявних підключень до роутера, які при цьому можуть не володіти власними антивірусними системами. З інших приємних дрібниць варто відзначити підтримку програми резервного копіювання Time Machine.

+ Велика швидкість і охоплення
+ Велика прошивка

– Складне вбудоване програмне забезпечення

Netgear Orbi RBK30

роутер для дому Netgear Orbi RBK30

RBK30 є простим набором: використовується лише один здешевлений роутер AC2200 від Netgear. В результаті площа покриття складає до 200 квадратних метрів. І, мабуть, це найкращий вибір для невеликих будинків в співвідношенні ціна-якість.

Колірна індикація Orbi показує стан вашої мережі Wi-Fi та автоматично вимикається після встановлення стабільного з’єднання. А виділений службовий канал між роутером і супутником забезпечує найкращу продуктивність. Робочих каналів прийому і передачі два: 2×2 (2,4 ГГц) + 2×2 (5 ГГц). Ще один канал службовий: виділений 2×2 (5 ГГц).

+ Проста установка і настройка
+ Хороша зона покриття

– Ні порту Ethernet

TP-Link Archer C5400

роутер для дому TP-Link Archer C5400

TP-Link Archer C5400 – тридіапазонна модель, вона створює одну мережу на частоті 2,4 ГГц і дві на 5 ГГц. Максимальні швидкості підключення до цих мереж складають 1000 і по 2167 Мбіт / с відповідно. Всі мережеві порти (1 WAN і 4 LAN) гігабітні. Також є два роз’єми USB – 2.0 і 3.0.

В C5400 додали функцію віддаленого управління, вбудували антивірус, а також з’явилася підтримка NitroQAM, яка дозволяє домогтися високих швидкостей передачі даних при використанні сумісних адаптерів.

+ Швидкий і потужний
+ Великий радіус дії

– Ціна

TP-Link Archer C1200

роутер для дому TP-Link Archer C1200

Попри ціну, пристрій може похвалитися хорошою швидкістю – до 1,2 Гбіт / с при швидкості до 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 300 Мбіт / с на 2,4 ГГц, а гігабітні порти роутера допоможуть домогтися високої швидкості передачі даних. Також моделлю можна управляти зі смартфона або планшета за допомогою додатка Tether, яке доступне для мобільних пристроїв на Android і iOS.

Archer C1200 відрізняється підтримкою VPN-сервера, наявністю одного USB-порту і трьох зовнішніх антен, які дозволяють збільшити швидкість з’єднання і зробити Wi-Fi покриття більш надійним.

+ Гарна швидкість
+ Простий у використанні

– Не підходить для великих приміщень

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

роутер для дому Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

Бюджетний представник рейтингу підійде тим, хто вибирає доступний роутер для перекладу домашньої мережі на стандарт 802.11 ac або просто на частоту 5 ГГц. До плюсів також можна віднести приємний дизайн, солідний обсяг пам’яті, управління за допомогою мобільного додатку, набір цікавих функцій (наприклад, вбудований блокувальник реклами).

+ Ціна
+ Гарна швидкість

– Відсутність української та англійської мов

Join to newsletter.

Curabitur ac leo nunc vestibulum.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Continue Reading

Замовте консультацію по телефону

Дзвоніть:  (067) 802-1234

НАШІ КОНТАКТИ